Andrea talpmasszőr

Aromaterápia

Amikor elkezdtem foglalkozni a masszázsokkal, nem gondoltam, hogy a talpmasszázs során mennyire fontos lehet a megfelelően megválasztott terápiás tisztaságú illóolajok és bázis olajok használata. Így én is saját tapasztalat útján jutottam el az aromaterápiához.

Az aromaterápia nem más, mint célszerűen összeválogatott illóolajok külső és belső felhasználása gyógyászati célra. Olyan kezelés, amely az illat segítségével fejti ki gyógyhatását. Napjainkban ismét divatba jött, főleg stressz oldására használják.

Karácsonyi masszázsolajok, illóolajok, illatok, narancs, fahéj

Hogyan képes a stresszt csökkenteni?

Például létezik az „illatemlékezet”, ami képes bármikor előhívni egy illatot, ehhez társítva valamilyen emléket, érzést. Gondoljunk csak a karácsonyfa almás-fahéjas illatokra, a mézeskalács omlós illatára, egy fenyőerdő frissítő illatára vagy esetleg a tavaszi kedvenc citromos limonádénkra. Ezek milyen érzést hívnak elő bennünk?

Masszázsolaj recept

Az alábbiakban összeválogatok pár receptet, ezek elkészítése igen egyszerű.

Elkészítés:

Az olajokat mérd ki és hagyd állni kicsit, hogy az E vitamin is feloldódjon, és el tudjon keveredni. A kész keveréket töltsd jól zárható üvegbe, vagy flakonba, majd egyszerűen rázd össze.
Használat előtt érdemes mindig felrázni egy kicsit, így sokkal könnyebb használni, és a bőrnek is jobb érzés.

Bár ismerek olyan masszőrt, aki a tiszta olíva olajra esküszik, a folyékony olajokkal lehetsz kreatív, keverd a kedvenceidet akármilyen arányban!
A masszázst érdemes közvetlenül a fürdés után elvégezni, hogy az értékes olajok a megtisztult bőrfelületen felszívódjanak.

Aromaterápia - Masszázsolaj készítés folyamata

Alap masszázsolaj

  • 100 g extra szűz olíva olaj
  • 20 g mandula olaj
  • 1,5 g E vitamin-olaj

Feszültség, stressz esetén

  • 2 tk avokádóolaj
  • 1 csepp levendulaolaj
  • 1 csepp borsmentaolaj

Mézes masszázsolaj

  • 100 ml mandulaolaj
  • 1 ek méz vagy 5-10 csepp mézes illóolaj
  • Ne aggódjunk, a méztől nem lesz ragadós az olaj

Pihentető olaj

  • 1 ek jojobaolaj
  • 1 csepp levendula- és 1 csepp rózsaolaj

Ne feledkezzünk meg a levendulaolaj jótékony hatásairól.
A levendula nyugodt álmot biztosít nekünk. Ezenkívül használják még fájdalomcsillapításra, szúnyogcsípésre és lábgombásodásra is. Ezzel masszírozzuk be naponta a bőrünket.

Ezen kívül azt javaslom kísérletezzünk az illatokkal, ízlés szerint lehet több illó olajat is belekeverni. Érdemes E vitamint olaj formájában belecsepegtetni, melyekről tudjuk, hogy védi a bőr az öregedési folyamatokról, erősíti a körmöket, javítja a sejtregenálódást.

Akinek nincs kedve vagy lehetősége masszőrhöz fordulni, nem feltétlenül kell kimaradnia belőle, hiszen valljuk be, egy kevésbé szakavatott kéz is tud kellemes, ellazító perceket okozni.
A masszírozás kétirányú folyamat, mindenkinek jólesik: annak is, aki masszíroz, és persze annak is, akit masszíroznak. Érdemes közben betennünk kedvenc nyugtató dallamainkat. Ezekről írtam a Masszázs előkészületek című fejezetemben.
Ha nincs kéznél egy társ, aki elvégezné a masszázst, aggodalomra semmi ok, létezik az önmasszázs műfaja is :)

Tanács: terápiás célra a pár száz forintért kapható illóolajak nem alkalmasak! Tudni kell, hogy a kereskedelmi forgalomban lévő kozmetikai anyagok és parfümök igen nagy része szintetikus azaz mesterségesen előállított vegyületekből állnak. Ezek párologtatóba, vagy illatosításra tökéletesek, de a kívánt hatást nem érik el.
Lehetőség szerint 100 %-os illóolajakat vegyünk, mivel egy nagy üveg olajba pár csepp szükséges belőlük, még így is bőven megéri. A fahéj és a paprika olajjal érdemes vigyázni, a megengedett mennyiségnél ne tegyünk többet, mert erőteljes bőrpírt, bőrirritációt okozhat.

 

(Képek forrása: https://www.wikihow.com/Make-Natural-Mint-Massage-Oil)

Ha van kérdésetek, írjatok bátran a lenti mezőbe!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé.