Mi is az a reflexológia?
A reflexológia, másnéven talpmasszázs egy tapasztalatokon alapuló tudomány, mely több ezer éven át fejlődött. Már az ősi civilizációkban is alkalmazták, Kínában és Egyiptomban is találtak erre utaló írásokat és ábrákat.
Lényege a talp pontjainak, zónáinak ingerlése, melyen megtalálható a test szerveinek leképeződése. A jobb lábunk a jobb oldali szerveknek, a bal lábunk a bal oldali szerveknek felel meg. A talpon kifejtett ingerhatás visszahat a szervezet egészére és így beindítja a szervezet öngyógyító folyamatait, és így képes visszaállítani az egyensúlyi állapotot, elősegítve a gyógyulást.
A talpmasszázson kívül még három területre képeződik le a szervezetünk egésze: fül, kéz és írisz.
Mint ahogy a hátmasszázs során az izmokat átgyúrjuk, ellazítjuk, úgy a talp reflexpontjaira gyakorolt nyomásával ingerületet küldünk a vele kapcsolatban álló szerveknek. Ezzel fokozzuk annak a területnek a vér- és nyirokkeringését, mely oldja a hetek, hónapok során felgyülemlett feszültséget.
Miért olyan népszerű a reflexológia?
A láb mindig kéznél van. :)
- Jól körülhatárolt zónák jelzik az egyes szervek visszatükröződését, bizonyítottan hatnak a szervre.
- Nem fájdalmas és nincs mellékhatása.
- Speciális eszközök nélkül végezhető.
- Kis helyigénye van.
- Nincs korhoz és nemhez kötve.
- Magunkon is végezhetjük, mert könnyen megtanulhatók és biztonságosan végezhetők.
- Megelőzésre, utókezelésre, állapot felmérésre is használható.
- Gyors segítséget tudunk adni a szervezetnek ezzel a technikával. Például: fájdalomcsillapítás, funkcionális zavarok javítása, epe- vese- görcs, székrekedés, fejfájási tünetek, stresszoldás, méregtelenítés. Közérzetjavító, immunjavítást fokozó.
A betegség okát szünteti meg, egyszerűen elsajátítható.
A reflexológiában alkalmazott masszázsprogram folyamán közel azonos erősséggel történik a masszázs. Nincs célterápia, minden szervrendszert érinteni kell. Lényege a szervezet működésének összehangolása.
Ha van kérdésetek, írjatok bátran a lenti mezőkbe!